TPA6203A1GQVR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA6203A1GQVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA6203A1GQVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA6203A1GQVR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1.25-W Mono, Fully Differential, Class-AB Audio Amplifier 8-BGA MICROSTAR JUNIOR -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.36 | $0.325 | $0.293 | $0.287 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 8-BGA MICROSTAR JUNIOR (2.1x2.1) |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-VFBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | 296-12753-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.25W x 1 @ 8 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-BGA MICROSTAR JUNIOR (2.1x2.1) |
| Base Part Number: | TPA6203 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA6203A1GQVR, use the request quote form to request TPA6203A1GQVR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA6203A1GQVR.The price and lead time for TPA6203A1GQVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA6203A1GQVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
