TPA6203A1ZQVR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA6203A1ZQVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA6203A1ZQVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA6203A1ZQVR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 1.25-W Mono, Fully Differential, Class-AB Audio Amplifier 8-BGA MICROSTAR JUNIOR -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.963 | $0.869 | $0.784 | $0.767 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 8-BGA MICROSTAR JUNIOR (2.1x2.1) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VFBGA |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | 296-17902-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 1.25W x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 35 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Shutdown, Thermal Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-BGA MICROSTAR JUNIOR (2.1x2.1) |
| Base Part Number: | TPA6203 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA6203A1ZQVR, use the request quote form to request TPA6203A1ZQVR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA6203A1ZQVR.The price and lead time for TPA6203A1ZQVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA6203A1ZQVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
