TPA3244DDW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3244DDW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3244DDW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3244DDW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO CLASS D 44HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 105 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.828 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 12 V ~ 31.5 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 44-HTSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 44-TSSOP (0.240", 6.10mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Operating Temperature: | Up to 750.2°F (399°C) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 60W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Short-Circuit Protection |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 44-HTSSOP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA3244DDW, use the request quote form to request TPA3244DDW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3244DDW.The price and lead time for TPA3244DDW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3244DDW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
