TPA3220DDW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3220DDW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3220DDW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3220DDW |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 50W STEREO / 100W PEAK HD ANALOG |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 35 pcs | 105 pcs | 525 pcs | 1015 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.46 | $4.633 | $4.015 | $3.418 | $2.883 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 7 V ~ 32 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 44-HTSSOP |
| Series: | - |
| Package / Case: | 44-TSSOP (0.244", 6.20mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 296-50246 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 105W x 1 @ 4 Ohm, 60W x 1 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class D 44-HTSSOP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA3220DDW, use the request quote form to request TPA3220DDW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3220DDW.The price and lead time for TPA3220DDW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3220DDW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
