TPA3221DDV
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3221DDV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3221DDV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3221DDV |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | HIGH POWER AMPLIFIER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 35 pcs | 105 pcs | 525 pcs | 1015 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.57 | $4.727 | $4.097 | $3.488 | $2.941 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 7 V ~ 32 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 44-HTSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 44-TSSOP (0.244", 6.20mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 296-47512 TPA3221DDV-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 155W x 1 @ 3 Ohm; 112W x 2 @ 2 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Short-Circuit and Thermal Protection, Standby |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) or 2-Channel (Stereo) Class D 44-HTSSOP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA3221DDV, use the request quote form to request TPA3221DDV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3221DDV.The price and lead time for TPA3221DDV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3221DDV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
