TPA3002D2PHPR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3002D2PHPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3002D2PHPR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3002D2PHPR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 9-W Stereo Class-D Audio Power Amplifier with Volume Control (TPA3002) 48-HTQFP -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.266 | $5.656 | $5.101 | $4.991 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 8.5 V ~ 14 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 48-HTQFP (7x7) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-TQFP Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Other Names: | 296-14201-2 TPA3002D2PHPRG4 TPA3002D2PHPRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 9W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown, Volume Control |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 48-HTQFP (7x7) |
| Base Part Number: | TPA3002 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA3002D2PHPR, use the request quote form to request TPA3002D2PHPR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3002D2PHPR.The price and lead time for TPA3002D2PHPR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3002D2PHPR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
