TPA3002D2PHP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3002D2PHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA3002D2PHP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA3002D2PHP |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 9W STER 48-TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.95 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 8.5 V ~ 14 V |
|---|---|
| Type: | Class D |
| Supplier Device Package: | 48-HTQFP (7x7) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 48-TQFP Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 9W x 2 @ 8 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown, Volume Control |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 48-HTQFP (7x7) |
| Base Part Number: | TPA3002 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA3002D2PHP, use the request quote form to request TPA3002D2PHP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA3002D2PHP.The price and lead time for TPA3002D2PHP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA3002D2PHP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
