TPA200RL
STMicroelectronics
TPA200RL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA200RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPA200RL
Manufacturer STMicroelectronics
Description THYRISTOR 200V 150A DO15
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Off State:200V
Voltage - Breakover:267V
Series:TPA, TRISIL™
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-204AC, DO-15, Axial
Other Names:497-8069-1
Number of Elements:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:25pF