TPA200RL
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA200RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA200RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA200RL |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | THYRISTOR 200V 150A DO15 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.61 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Off State: | 200V |
|---|---|
| Voltage - Breakover: | 267V |
| Series: | TPA, TRISIL™ |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Other Names: | 497-8069-1 |
| Number of Elements: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (8/20µs): | 150A |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 50A |
| Current - Hold (Ih): | 150mA |
| Capacitance: | 25pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA200RL, use the request quote form to request TPA200RL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA200RL.The price and lead time for TPA200RL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA200RL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

