TPA0222PWP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA0222PWP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA0222PWP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA0222PWP |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 24TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 24-HTSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) with Mono and Stereo Headphones |
| Other Names: | 296-2458-5 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 2.6W x 2 @ 3 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Differential Inputs, Input Multiplexer, Mute, Shutdown, Thermal Protection, Volume Control |
| Detailed Description: | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) with Mono and Stereo Headphones Class AB 24-HTSSOP |
| Base Part Number: | TPA0222 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA0222PWP, use the request quote form to request TPA0222PWP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA0222PWP.The price and lead time for TPA0222PWP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA0222PWP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
