TPA0213DGQR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPA0213DGQR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPA0213DGQR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPA0213DGQR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Audio Amp Headphone/Speaker 1-CH Mono/2-CH Stereo 2W Class-AB 10-Pin HVSSOP EP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.546 | $2.299 | $2.073 | $2.028 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 10-MSOP-PowerPad |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) with Stereo Headphones |
| Other Names: | 296-7001-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 2W x 1 @ 4 Ohm; 90mW x 2 @ 32 Ohm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Depop, Input Multiplexer, Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) with Stereo Headphones Class AB 10-MSOP-PowerPad |
| Base Part Number: | TPA0213 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPA0213DGQR, use the request quote form to request TPA0213DGQR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPA0213DGQR.The price and lead time for TPA0213DGQR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPA0213DGQR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
