TNPW2010249KFETY
Dale / Vishay
TNPW2010249KFETY
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TNPW2010249KFETY with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TNPW2010249KFETY
Manufacturer Vishay Dale
Description RES SMD 249K OHM 1% 0.4W 2010
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.4W
Voltage - Breakdown:2010
Thickness (Max):±25ppm/°C
Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Series:TNPW
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Part Number:TNPW2010249KFETY
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:249k Ohm ±1% 0.4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%