TMS320C6202GLS250X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMS320C6202GLS250X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TMS320C6202GLS250X
Manufacturer N/A
Description IC FIXED-POINT DSP 384-BGA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:3.30V
Voltage - Core:1.80V
Type:Fixed Point
Supplier Device Package:384-FCBGA (18x18)
Series:TMS320C62x
Packaging:Tray
Package / Case:384-BFBGA, FCBGA
Operating Temperature:0°C ~ 90°C (TC)
On-Chip RAM:384kB
Non-Volatile Memory:External
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:McBSP
Clock Rate:250MHz