TMOV25SP250M
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMOV25SP250M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMOV25SP250M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMOV25SP250M |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | VARISTOR 390V 20KA SQUARE 28MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.21 | $4.65 | $4.185 | $3.813 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $3.441 | $3.088 | $2.604 | $2.474 | ||
Specifications
Data sheet
| Varistor Voltage (Typ): | 390V |
|---|---|
| Varistor Voltage (Min): | 351V |
| Varistor Voltage (Max): | 429V |
| Series: | TMOV® 25S |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Square 28mm, 3 Lead |
| Other Names: | F5326 TMOV25SP250M-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum DC Volts: | 320V |
| Maximum AC Volts: | 250V |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Thermally Protected |
| Energy: | 330J |
| Detailed Description: | 390V 20kA Varistor 1 Circuit Through Hole Square 28mm, 3 Lead |
| Current - Surge: | 20kA |
| Capacitance @ Frequency: | 1400pF @ 1MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMOV25SP250M, use the request quote form to request TMOV25SP250M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMOV25SP250M.The price and lead time for TMOV25SP250M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMOV25SP250M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
