TMOV25SP140M
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMOV25SP140M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMOV25SP140M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMOV25SP140M |
|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Description | VARISTOR 220V 20KA SQUARE 28MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 80 pcs | 160 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.186 | $2.903 | ||||
Specifications
Data sheet
| Varistor Voltage (Typ): | 198V |
|---|---|
| Varistor Voltage (Max): | 220V |
| Series: | TMOV® 25S |
| RoHS Status: | Bulk |
| Polarization: | Square 28mm, 3 Lead |
| Orientation: | 1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Ports: | 180VDC |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum DC Volts: | 140VAC |
| Maximum AC Volts: | 210J |
| Manufacturer Part Number: | TMOV25SP140M |
| Energy: | 20kA |
| Description: | VARISTOR 220V 20KA SQUARE 28MM |
| Current - Surge: | 242V |
| Capacitance @ Frequency: | 2500pF @ 1MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMOV25SP140M, use the request quote form to request TMOV25SP140M pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMOV25SP140M.The price and lead time for TMOV25SP140M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMOV25SP140M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
