TMK325BJ475KNHT
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMK325BJ475KNHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMK325BJ475KNHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMK325BJ475KNHT |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | CAP CER 4.7UF 25V X5R 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.131 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Other Names: | CE TMK325 BJ475KNHT |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 4.7µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) |
| Capacitance: | 4.7µF |
| Applications: | Automotive, SMPS Filtering |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMK325BJ475KNHT, use the request quote form to request TMK325BJ475KNHT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMK325BJ475KNHT.The price and lead time for TMK325BJ475KNHT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMK325BJ475KNHT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
