TMK325BJ226KM-P
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMK325BJ226KM-P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMK325BJ226KM-P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TMK325BJ226KM-P |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | CAP CER 22UF 25V X5R 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.199 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | M |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Other Names: | 587-5951-2 CE TMK325 BJ226KM-P CETMK325BJ226KM-P TMK325BJ226KM-P-ND TMK325BJ226KMP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 22µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) |
| Capacitance: | 22µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TMK325BJ226KM-P, use the request quote form to request TMK325BJ226KM-P pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMK325BJ226KM-P.The price and lead time for TMK325BJ226KM-P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TMK325BJ226KM-P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
