TMK021CG9R7BK5W
Taiyo Yuden
TMK021CG9R7BK5W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMK021CG9R7BK5W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TMK021CG9R7BK5W
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 9.7PF 25V NP0 008004
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.1pF
Thickness (Max):0.006" (0.14mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:008004 (0201 Metric)
Other Names:587-4841-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Features:-
Detailed Description:9.7pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 008004 (0201 Metric)
Capacitance:9.7pF