TMK021CG9R4CK-W
Taiyo Yuden
TMK021CG9R4CK-W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMK021CG9R4CK-W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TMK021CG9R4CK-W
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 9.4PF 25V NP0 008004
(In US Dollars)
50000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.006" (0.14mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:008004 (0201 Metric)
Other Names:RM TMK021 CG9R4CK-W
TMK021CG9R4CKW
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:9.4pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 008004 (0201 Metric)
Capacitance:9.4pF