TMC010150R0FE02
Dale / Vishay
TMC010150R0FE02
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMC010150R0FE02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TMC010150R0FE02
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES CHAS MNT 150 OHM 1% 12.5W
(In US Dollars)
10 pcs30 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Size / Dimension:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Series:TMC
Resistance:150 Ohms
Power (Watts):12.5W