TLV810SDBZT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV810SDBZT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLV810SDBZT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLV810SDBZT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC VOLT SUPERVISR 2.93V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | 1250 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.461 | $0.231 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 120 ms Minimum |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | SOT-23-3 |
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Series: | - |
| Sensing Temperature: | 2.93V |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Reset Timeout: | 1 |
| Polarization: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | 296-29332-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Stacks: | Active High |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | TLV810SDBZT |
| Expanded Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole Channel SOT-23-3 |
| Description: | IC VOLT SUPERVISR 2.93V SOT23-3 |
| Current - Supply (Max): | Push-Pull, Totem Pole |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TLV810SDBZT, use the request quote form to request TLV810SDBZT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV810SDBZT.The price and lead time for TLV810SDBZT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV810SDBZT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
