TLV810RDBZT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV810RDBZT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLV810RDBZT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TLV810RDBZT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC VOLT SUPERVISR 2.64V SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.288 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 2.64V |
|---|---|
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | 120 ms Minimum |
| Reset: | Active High |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Output: | Push-Pull, Totem Pole |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-3 |
| Base Part Number: | TLV810R |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TLV810RDBZT, use the request quote form to request TLV810RDBZT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLV810RDBZT.The price and lead time for TLV810RDBZT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TLV810RDBZT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
