TLV71133285DDSET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLV71133285DDSET with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TLV71133285DDSET
Manufacturer N/A
Description IC REG LIN 3.3/2.85V 200MA 6WSON
(In US Dollars)
250 pcs500 pcs1250 pcs
Data sheet
Voltage Dropout (Max):0.2V @ 200mA, 0.215V @ 200mA
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V, 2.85V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Max):5.5V
Supplier Device Package:6-WSON (1.5x1.5)
Series:-
Protection Features:Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-WFDFN
PSRR:80dB ~ 50dB (10Hz ~ 100kHz)
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Other Names:296-30352-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Regulators:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.3V, 2.85V 200mA 6-WSON (1.5x1.5)
Current - Quiescent (Iq):110µA
Current - Output:200mA