TISP7260F3DR-S
Buy TISP7260F3DR-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TISP7260F3DR-S
Manufacturer Bourns
Description 2V Off-State 175 A Ipp TVS Thyristor 8-SOIC (.154", 3.9mm Width)
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 50242 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:200V
Voltage - Breakover:260V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Elements:3
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Current - Peak Pulse (8/20µs):175A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):45A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:39pF