THS15R15J
AMP Connectors / TE Connectivity
THS15R15J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THS15R15J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. THS15R15J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 0.15 OHM 5% 15W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 87 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:0.827" L x 0.827" W (21.00mm x 21.00mm)
Series:THS, CGS
Resistance:150 mOhms
Power (Watts):15W
Packaging:Tray
Package / Case:Axial, Box
Other Names:4-1879074-5
4-1879074-5-ND
A138932
THS15R15J-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:150 mOhms ±5% 15W Wirewound Chassis Mount Resistor