THJA475M010SJN
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THJA475M010SJN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THJA475M010SJN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THJA475M010SJN |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 8000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.169 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 10V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±20% |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | THJ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.9 Ohm |
| Detailed Description: | 4.7µF Molded Tantalum Capacitors 10V 1206 (3216 Metric) 2.9 Ohm |
| Capacitance: | 4.7µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THJA475M010SJN, use the request quote form to request THJA475M010SJN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THJA475M010SJN.The price and lead time for THJA475M010SJN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THJA475M010SJN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
