THJA334M035RJN
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy THJA334M035RJN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy THJA334M035RJN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | THJA334M035RJN |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.376 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 35V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±20% |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | THJ |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 15 Ohm |
| Detailed Description: | 0.33µF Molded Tantalum Capacitors 35V 1206 (3216 Metric) 15 Ohm |
| Capacitance: | 0.33µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply THJA334M035RJN, use the request quote form to request THJA334M035RJN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number THJA334M035RJN.The price and lead time for THJA334M035RJN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# THJA334M035RJN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
