TH71101ENE-CAA-000-SP
Melexis
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH71101ENE-CAA-000-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH71101ENE-CAA-000-SP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH71101ENE-CAA-000-SP |
|---|---|
| Manufacturer | Melexis |
| Description | IC RECEIVER FSK/FM/ASK 32LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.67 | $4.174 | $3.756 | $3.423 | $3.089 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 32-LQFP (7x7) |
| Series: | - |
| Sensitivity: | -113dBm |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation or Protocol: | ASK, FSK |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 315MHz, 433MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | - RF Receiver ASK, FSK 315MHz, 433MHz -113dBm 260 kbps 32-LQFP (7x7) |
| Data Rate (Max): | 260 kbps |
| Data Interface: | - |
| Current - Receiving: | 6.5mA |
| Applications: | General Purpose |
| Antenna Connector: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH71101ENE-CAA-000-SP, use the request quote form to request TH71101ENE-CAA-000-SP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH71101ENE-CAA-000-SP.The price and lead time for TH71101ENE-CAA-000-SP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH71101ENE-CAA-000-SP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

