TH58BYG3S0HBAI6
Toshiba Memory America, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH58BYG3S0HBAI6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH58BYG3S0HBAI6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH58BYG3S0HBAI6 |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Memory America, Inc. |
| Description | 8GB SLC NAND 24NM BGA 6.5X8 1.8V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 338 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.075 | |||||
Specifications
Data sheet
| Write Cycle Time - Word, Page: | 25ns |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 1.7 V ~ 1.95 V |
| Technology: | FLASH - NAND (SLC) |
| Supplier Device Package: | 67-VFBGA (6.5x8) |
| Series: | Benand™ |
| Package / Case: | 67-VFBGA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Memory Size: | 8Gb (1G x 8) |
| Memory Interface: | - |
| Memory Format: | FLASH |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NAND (SLC) Memory IC 8Gb (1G x 8) 67-VFBGA (6.5x8) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH58BYG3S0HBAI6, use the request quote form to request TH58BYG3S0HBAI6 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH58BYG3S0HBAI6.The price and lead time for TH58BYG3S0HBAI6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH58BYG3S0HBAI6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

