TH3C106K035F1600
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH3C106K035F1600 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TH3C106K035F1600
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 10UF 35V 10% 2312
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:35V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TANTAMOUNT®, TH3
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:C
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.6 Ohm
Detailed Description:10µF Molded Tantalum Capacitors 35V 2312 (6032 Metric) 1.6 Ohm
Capacitance:10µF