TH3C106K020F1100
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TH3C106K020F1100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TH3C106K020F1100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TH3C106K020F1100 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP TANT 10UF 20V 10% 2312 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.273 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 20V |
|---|---|
| Type: | Molded |
| Tolerance: | ±10% |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
| Series: | TANTAMOUNT®, TH3 |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.1 Ohm |
| Detailed Description: | 10µF Molded Tantalum Capacitors 20V 2312 (6032 Metric) 1.1 Ohm |
| Capacitance: | 10µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TH3C106K020F1100, use the request quote form to request TH3C106K020F1100 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TH3C106K020F1100.The price and lead time for TH3C106K020F1100 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TH3C106K020F1100.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

