TGF60-07870787-020
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TGF60-07870787-020 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TGF60-07870787-020 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TGF60-07870787-020 |
|---|---|
| Manufacturer | Leader Tech Inc. |
| Description | THERM PAD 199.9MMX199.9MM GRAY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $27.83 | $26.192 | $24.555 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $22.918 | $22.10 | $20.872 | |||
Specifications
Data sheet
| Usage: | - |
|---|---|
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Thickness: | 0.0200" (0.508mm) |
| Thermal Resistivity: | 0.50°C/W |
| Thermal Conductivity: | 6.0 W/m-K |
| Shape: | Square |
| Series: | TGF60 |
| Outline: | 199.90mm x 199.90mm |
| Other Names: | 1798-1268 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Aluminum Oxide filled Silicone |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Thermal Pad Gray 199.90mm x 199.90mm Square Tacky - Both Sides |
| Color: | Gray |
| Backing, Carrier: | - |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TGF60-07870787-020, use the request quote form to request TGF60-07870787-020 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TGF60-07870787-020.The price and lead time for TGF60-07870787-020 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TGF60-07870787-020.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

