TE90A1251Q01
Ault / SL Power
TE90A1251Q01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TE90A1251Q01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TE90A1251Q01
Manufacturer Ault / SL Power
Description ITE, SWITCHING EXTERNAL PSU, 90
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage - Output:12V
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Size / Dimension:6.02" L x 2.68" W x 1.36" H (153.0mm x 68.0mm x 34.5mm)
Series:TE90 (90W)
Region Utilized:International
Power (Watts):90W
Polarization:-
Output Connector:Rectangular, 6 Position
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
No Load Power Consumption:150mW (Max)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:Cord (Sold Separately)
Input Connector:IEC 320-C18
Form:Desktop (Class II)
Efficiency:Level VI, CoC Tier 2
Detailed Description:12V 90W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Current - Output (Max):7.5A
Cord Length:47.2" (1.20m)