TE80B3R3J
Buy TE80B3R3J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TE80B3R3J
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 80W
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:1.102" Dia x 5.984" L (28.00mm x 152.00mm)
Series:TE, CGS
Resistance:3.3 Ohms
Power (Watts):80W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Tubular
Other Names:1879443-7
1879443-7-ND
A138021
TE80B3R3J-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 225°C
Mounting Feature:Brackets
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:3.3 Ohms ±5% 80W Wirewound Chassis Mount Resistor