TCG121XGLPCPNN-AN70
Kyocera Display
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TCG121XGLPCPNN-AN70 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TCG121XGLPCPNN-AN70
Manufacturer Kyocera Display
Description LCD MOD TFT 12.1" XGA TRANSMISS
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Viewing Area:245.76mm W x 184.32mm H
Touchscreen:-
Series:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:LVDS
Graphics Color:Red, Green, Blue (RGB)
Dot Size:-
Dot Pixels:1024 x 768 (XGA)
Dot Pitch:0.08mm W x 0.24mm H
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Diagonal Screen Size:12.1" (307.34mm)
Detailed Description:Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 12.1" (307.34mm) 1024 x 768 (XGA)