TAP650J10KE
Ohmite
TAP650J10KE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TAP650J10KE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TAP650J10KE
Manufacturer Ohmite
Description 650W HEATSINKABLE 10000 OHM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 10 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±150ppm/°C
Size / Dimension:2.264" L x 2.028" W (57.50mm x 51.50mm)
Series:TAP650
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):650W
Packaging:Bulk
Package / Case:Box
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Feature:Flanges
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Style:Wire Leads
Height - Seated (Max):0.532" (13.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10 kOhms ±5% 650W Thick Film Chassis Mount Resistor