TA810PW10R0JE
Ohmite
TA810PW10R0JE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TA810PW10R0JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TA810PW10R0JE
Manufacturer Ohmite
Description RES 10 OHM 10W 5% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Powerchip®
Size / Dimension:1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Series:Power Chip® TA
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Height - Seated (Max):1.020" (25.91mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Thick Film