TA810PW18K0JE
Buy TA810PW18K0JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TA810PW18K0JE
Manufacturer Ohmite
Description RES 18K OHM 10W 5% RADIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Powerchip®
Size / Dimension:1.085" L x 0.240" W (27.56mm x 6.10mm)
Series:Power Chip® TA
Resistance:18 kOhms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:OHTA810PW18K0JE
OHTA810PW18K0JE-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.020" (25.91mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:18 kOhms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Thick Film