TA305PA62R0JE
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TA305PA62R0JE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TA305PA62R0JE
Manufacturer Ohmite
Description RES 62 OHM 5W 5% RADIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Powerchip®
Size / Dimension:0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm)
Series:Power Chip® TA
Resistance:62 Ohms
Power (Watts):5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:OHTA305PA62R0JE
OHTA305PA62R0JE-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.020" (25.91mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:62 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Thick Film