T97R106K075ESS
Electro-Films (EFI) / Vishay
T97R106K075ESS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T97R106K075ESS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T97R106K075ESS
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 10UF 75V 10% 3024
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:75V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Series:TANTAMOUNT®, T97
Ratings:COTS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3024 (7660 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Size Code:R
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):500 mOhm
Detailed Description:10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 75V 3024 (7660 Metric) 500 mOhm
Capacitance:10µF