T97N476K050CAA
Electro-Films (EFI) / Vishay
T97N476K050CAA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T97N476K050CAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T97N476K050CAA
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 47UF 50V 10% 3226
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm)
Series:TANTAMOUNT®, T97
Ratings:COTS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3226 (8066 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Size Code:N
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.268" (6.80mm)
Features:High Reliability
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):150 mOhm
Detailed Description:47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50V 3226 (8066 Metric) 150 mOhm
Capacitance:47µF