T58A0107M6R3C0150
Vishay / Sprague
T58A0107M6R3C0150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T58A0107M6R3C0150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T58A0107M6R3C0150
Manufacturer Vishay Sprague
Description CAP TANT POLY 100UF 6.3V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:100µF
Surface Mount Land Size:-
Supplier Device Package:A0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:vPolyTan™T58
RoHS Status:Digi-Reel®
Polarization:1206 (3216 Metric)
Other Names:718-2115-6
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:T58A0107M6R3C0150
Lifetime @ Temp.:150 mOhm
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Features:General Purpose
Expanded Description:100µF ±20% Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3V 1206 (3216 Metric) 150 mOhm
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Applications:1000 Hrs @ 85°C