T58A0107M6R3C0100
Electro-Films (EFI) / Vishay
T58A0107M6R3C0100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T58A0107M6R3C0100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T58A0107M6R3C0100
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT POLY 100UF 6.3V SMD
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:vPolyTan™ T58
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:718-2114-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:A0
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhm
Detailed Description:100µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3V 1206 (3216 Metric) 100 mOhm
Capacitance:100µF