T543D106K050ATW090
KEMET
T543D106K050ATW090
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T543D106K050ATW090 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T543D106K050ATW090
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Type:Molded
Tolerance:±10%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:KO-CAP® T543
Ratings:COTS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-12231-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance):90 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:10µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50V 2917 (7343 Metric) 90 mOhm @ 100kHz
Capacitance:10µF