T520V337M2R5ATE040
KEMET
T520V337M2R5ATE040
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T520V337M2R5ATE040 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T520V337M2R5ATE040
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:2.5V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:KO-CAP® T520
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-4653-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Manufacturer Size Code:V
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):40 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:330µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5V 2917 (7343 Metric) 40 mOhm @ 100kHz
Capacitance:330µF