T520D157M006ASE015
KEMET
T520D157M006ASE015
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T520D157M006ASE015 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T520D157M006ASE015
Manufacturer KEMET
Description CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Other Names:399-3177-2
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code:D
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance):15 mOhm @ 100kHz
Detailed Description:150µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3V 2917 (7343 Metric) 15 mOhm @ 100kHz
Capacitance:150µF