T50R0HSUVM4
HellermannTyton
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T50R0HSUVM4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T50R0HSUVM4
Manufacturer HellermannTyton
Description T50R BLK HSUV TIE 7.9"
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Width:0.181" (4.60mm)
Tensile Strength:50 lbs (22.68 kg)
Series:-
Packaging:1000 per Pkg
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate:8.00"
Length - Actual:0.663' (202.00mm, 7.95")
Features:Heat Stabilized, UV Stabilized
Detailed Description:Standard, Locking Black 1.97" (50.00mm) 0.181" (4.60mm) 50 lbs (22.68 kg) 0.663' (202.00mm, 7.95")
Color:Black
Bundle Diameter:1.97" (50.00mm)