T10B340B
Hamlin / Littelfuse
T10B340B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy T10B340B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. T10B340B
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTR SIBOD 340V 250A DO201AD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Off State:340V
Voltage - Breakover:-
Series:SIDACtor®
Packaging:Bulk
Package / Case:DO-201AD, Axial
Other Names:T10B340BT
Number of Elements:1
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A