SZSMF10AT1G
Hamlin / Littelfuse
SZSMF10AT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZSMF10AT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZSMF10AT1G
Manufacturer Littelfuse
Description SZSMFxxA Series Transient Voltage Suppressor, Unidirectional, 200 Watt, 10V, 17V, SOD-123FL, RoHS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32161 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SOD-123FL
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:200W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SOD-123F
Other Names:F11647CT
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:39 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.8A