SZESD9B3.3ST5G
onsemi
SZESD9B3.3ST5G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZESD9B3.3ST5G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZESD9B3.3ST5G
Manufacturer onsemi
Description ESD Suppressor TVS Single Bi-Dir 18kV 2-Pin SOD-923 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40574 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11.5V
Voltage - Breakdown (Min):5V
Type:Zener
Supplier Device Package:SOD-923
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-923
Other Names:SZESD9B3.3ST5G-ND
SZESD9B3.3ST5GOSTR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2A (8/20µs)
Capacitance @ Frequency:15pF @ 1MHz