SZ1SMA48AT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA48AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA48AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA48AT3G
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 48V 77.4V SMA
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:77.4V
Voltage - Breakdown (Min):53.3V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:F11526TR
SZ1SMA48AT3G-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:37 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.2A
Capacitance @ Frequency:265pF @ 1MHz